BİZ KİMİZ

Photoroglif ile Şehrin Her Karesi Size Özel

 

Fotoğraf çekmenin büyülü dünyasını keşfettiğimizden beri farklı ve yaratıcı fikirlerimiz sayesinde 2017 yılında bambaşka bir yolculuğa adım attık ve diğer insanların da dünyalarını güzelleştirmek istedik.

 

Yaşamın kendisi kadar yaşadıkları alanı da sanatla, estetikle ve yaratıcı eserlerle donatmak isteyen herkesin, her baktığında görmekten keyif alacağı kelimeleri sıradışı bir perspektif ile oluşturmaya başladık.

 

Söz Uçar, Yazı Görünür

 

Sevgi ve emeğin timsali olan isimlerin, anlamı hiç solmayan kelimeleri  İstanbul’un dört bir yanındaki incecik detaylardan tezahür etmesi için çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz.

 

Küçücük detaylar, bir kerede göze çarpmayacak olan güzellikler içinde saklı kalmış harfleri keşfederek kelimelerin yalnızca kalıcı olmasını değil; aynı zamanda görünür olmasını da sağlıyoruz.

 

Bir mermere işlenmiş motifte, Boğaz’ın üzerinde salınan köprülerde, tarihi bir bahçenin parmaklıkların da ve belki sizin de adımlarınızın izini saklayan, anısı olan her köşede harfleri yakalıyoruz.

 

Londra’dan İstanbul’a Bir Yolculuk

 

Türkiye’de ilk defa Photoroglif ile ortaya çıkmış olan bu konsept bir Londra seyahati sırasında canlandı, girişim ruhuyla birleştiğinden beri hem kreatif hem de niş bir alanı keşfetmemizi sağladı. Bu sayede tabloların estetik katan dokularını da bambaşka bir çerçeveye sığdırdık.

 

Bu değerli oluşumu yalnızca kendimize saklamak yerine başka insanlara açılacak bir kapı olarak gördüğümüz için de şimdi sizlerleyiz... Sizin için sevginin, emeğin, kıymetli bir anının ifadesi olan isimleri, bir araya geldiklerinde benzersiz bir kompozisyon oluşturan fotoğraflarla görünür kılabilirsiniz.

 

Photoroglif’in sadece sanatseverler için değil, fotoğraf sanatçıları için de bir platform olmasını istiyoruz. Bu yüzden her fotoğraf sanatçısının kendi eserlerini yükleyerek kazanç sağlayabileceği bir alan da oluşturuyoruz.

 

Şehrin Saklı Dilini Tercüme Ediyoruz

Ezberbozan bir tutku ve yaratıcılık ile yol alıyoruz. Şehirdeki her nesnenin tarih ve kültürle harmanlaşmış saklı bir dili olduğunu görüyoruz. Bu dili sizin için anlam barındıran isimlerle tercüme ediyoruz.

 

Yaratıcı sürecin özgün dinamiklerinin hiç durmadan bizi daha ileriye taşıması sayesinde her gün daha fazla “anlam” keşfetmeye devam edeceğiz.

 

Photoroglif, tek başına anlam yüklenmeyen karelerin bir araya geldiğinde size en büyük anlamı ifade etmesi için şehirde ve dünyanın dört bir yanında her zaman deklanşöre basıyor olacak.